مقاله انگلیسی رایگان در مورد حذف مواد آلی فاضلاب کشتارگاه با ترکیب هضم ناهوازی و فرایند فوتو الکترو ( الزویر )

elsevier

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  Removal of organic matter contained in slaughterhouse wastewater using a combination of anaerobic digestion and solar photoelectro-Fenton processes
ترجمه عنوان مقاله  حذف مواد آلی موجود در فاضلاب کشتارگاه با استفاده از ترکیب هضم ناهوازی و فرایندهای فوتو الکترو – فنتون
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار

مقاله سال ۲۰۱۶

تعداد صفحات مقاله  ۳۵ صفحه
رشته های مرتبط  شیمی و محیط زیست
گرایش های مرتبط  شیمی آلی، شیمی کاربردی، شیمی تجزیه، شیمی محیط زیست، آلودگی محیط زیست و مهندسی بهداشت محیط
مجله  مجله الکترو شیمیایی – Electrochimica Acta
دانشگاه  گروه مواد شیمیایی، آزمایشگاه الکتروشیمی محیط زیست، دانشکده شیمی و زیست شناسی، شیلی
کلمات کلیدی  فاضلاب کشتارگاه، هضم نا هوازی، فرایند فوتو الکترو-فنتون، رادیکال هیدروکسیل
کد محصول  ۸۱۲۸
نشریه  نشریه الزویر
لینک مقاله در سایت مرجع  لینک این مقاله در سایت الزویر (ساینس دایرکت) Sciencedirect – Elsevier
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:

چکیده

در اینجا، کانی سازی مواد آلی موجود در فاضلاب کشتارگاه از یک شرکت گوشت در شیلی توسط ترکیبی از هضم بی‌هوازی از طریق فرایند فوتو الکترو- فنتون به‌دست‌آمده است. گام اول درمان بیولوژیکی بود که در طی آن ۹۰% از COD حذف شد، و تولید ۹۰ میلی‌لیتر CH4 به دست آمد. علاوه بر این، خروجی پس-بیولوژیکی دارای رنگ، بو، مقدار جامدات و تیرگی کمتری بود اما رسانایی بالاتری به دلیل افزایش غلظت NH4 و NO3 داشت. این‌ها نتیجه فرایندهای اکسیداسیون پیشرفته الکتروشیمیایی مختلفی بود (EAOPs): الکترو -اکسیداسیون (EO)، الکترو-فنتون (EF) و SPEF. با SPEF، اغلب کانی سازی کامل باکیفیت بالا به دست می‌آید. با SPEF، نرخ کانی سازی سریع به دلیل رادیکال‌های هیدروکسیل (.OH) است که در حجم، در سطح آند، توسط تابش نور خورشید، و از همه مهم‌تر توسط فوتولیز مستقیم از مجموعه شکل‌گرفته بین Fe3+ و برخی واسطه‌های آلی، تولید می‌شوند.

ترکیبی از هر دو فرایند، هضم بیولوژیکی و SPFE، یک پساب کاملاً شفاف را، با حذف COD بیشتر نسبت به فرایندهای جداگانه و بهتر از پساب نهایی مراکز فاضلاب صنعتی در زمان واکنش قابل‌مقایسه، تولید می‌کند.

مقدمه
صنایع مربوط به تولید، برداشت، توزیع و بازاریابی مرغ، گوشت خوک، بوقلمون، ماهی قزل‌آلا و غذاهای فراوری‌شده به‌طور پیوسته در جهان و به‌ویژه در کشورهای درحال‌توسعه رو به رشد است. تولید گوشت از حیوانات نشان‌دهنده رشد قابل‌توجهی از سال ۱۹۹۰ با نرخ افزایش سالانه ۹٫۳% در طی سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۴ می‌باشد.
در شیلی، قوانین و مقررات مختلف مجموعه‌ای از استانداردها را ایجاد می‌کنند که این آب‌ها باید به محل فاضلاب طبیعی بازگردانده شود، و قوانین فزاینده و سخت گیرانه ای اعمال می‌شوند زیرا منابع آب کم و بیش در حال کاهش است و این سناریو ممکن است در سال‌های آینده بدتر شود. بنابراین ضروری است تا جایگزین‌های جدید و مؤثری برای اصلاح فاضلاب ترویج شود. در میان آن‌ها، درمان‌های بیولوژیکی به دلیل خاصیت تولید مواد آلی قابل‌تجزیه زیستی کامل، برجسته‌تر هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *