مقاله انگلیسی رایگان در مورد روش سنتز سولووترمال و الکتروشیمیایی HKUST-1

samplepic2

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  Solvothermal and electrochemical synthetic method of HKUST-1 and its methane storage capacity
ترجمه عنوان مقاله  روش سنتز سولووترمال و الکتروشیمیایی HKUST-1 و ظرفیت ذخیره‌سازی متان در آن
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار

مقاله سال ۲۰۱۶

تعداد صفحات مقاله  ۱۳ صفحه
رشته های مرتبط  شیمی
گرایش های مرتبط شیمی آلی، شیمی کاربردی و شیمی محیط زیست
مجله  دهمین کنفرانس مشترک شیمی – ۱۰th Joint Conference on Chemistry
دانشگاه  گروه پژوهشی مجتمع های معدنی و ارگانیک فلزی، گروه شیمی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی، اندونزی
کد محصول  ۸۲۱۷
نشریه  IOP
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
چکیده

استراتژی سنتز مقایسه‌ای چارچوب‌های فلز-آلی، مانند دانشگاه فناوری هنگ‌کنگ-۱{HKUST-1[Cu3(BTC)]2} (تری‌کربوکسیلات-بنزن-۱،۳،۵ = BTC) توسط روش سولووترمال و الکتروشیمیایی در اتانول:آب (۱:۱) هدایت شده است. مواد به‌دست آمده با استفاده از پراش پرتو ایکس پودری، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)، طیف‌سنجی مادون قرمز-تبدیل فوریه (FT-IR)، آنالیز وزن‌سنجی حرارتی (TGA) و آنالیز مساحت سطح (SAA) مورد آنالیز قرار گرفتند. درحالی‌که ولتاژ در روش الکتروشیمیایی در محدوده از ۱۲ تا ۱۵ تغییر داده شده است. نتایج نشان داد که در ۱۵ ولت، بافت مواد در مقایسه با محصول سولووترمال بهترین درجه تبلور را دارد. این نتیجه از طریق داده‌های XRD نشان داده شده و توسط تصویر SEM به‌منظور نمایش مورفولوژی تأیید شده است. پایداری حرارتی ترکیبات سنتز شده بالای °C 320 است. شکل ایزوترم جذب نیتروژن ترکیب، مربوط به نوع I از طبقه‌بندی ایزوترم جذب آیوپاک برای مواد میکرومتخلخل با مساحت سطح BET m2/g 2/629 و ۳/۳۲۴ (به‌ترتیب برای محصول سولووترمال و الکتروشیمیایی) است و نوید‌ دهنده برای کاربرد ذخیره‌سازی گاز است. در اینجا، ظرفیت‌های ذخیره‌سازی متان این ترکیبات نیز تست شده‌اند.

۱٫ مقدمه:
متان یک سوخت تجدیدپذیر و فراوان است. به‌علاوه، این گاز به دلیل سوختن پاک آن نسبت به بنزین، دوست‌دار محیط زیست است. همچنین این گاز می‌تواند به‌طور محلی (موضعی) از زیست‌گاز و زیست توده تولید شود. توسعه و کاربرد متان برپایه‌ی اقتصاد مقاومتی و اجتماعی به منظور حمایت از برنامه‌های دولتی به سوی جامعه‌ای خودکفا در انرژی است. درضمن، موفقیت در کشف انرژی تجدیدپذیر باید توسط سیستم‌های موثر ذخیره‌سازی انرژی حمایت شود.
به تازگی دپارتمان انرژی ایالات متحده یک برنامه جدید ذخیره‌سازی متان را با اهداف تعیین شده زیر شروع کرده است: g 5/0 (متان) در هر گرم (جاذب) برای ظرفیت وزنی و (mmol/cc 741/11) g/cc 188/0 =r برای ظرفیت حجمی، که مربوط به دانسیته گاز طبیعی فشرده شده (CNG) در bar 250 و K 298 است. هدف حجمی جدید برابر با cc 263 (در شرایط STP : K 15/273 و atm 1) در هر cc است که به‌طور قابل توجهی بالاتر از هدف قبلی cc 180 (STP) در هر cc در bar 35 است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *