مقاله انگلیسی رایگان در مورد حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور قدرت برای بهبود امنیت

مقاله انگلیسی رایگان در مورد حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور قدرت برای بهبود امنیت

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  Enhancing Power Transformer Differential Protection to Improve Security and Dependability
ترجمه عنوان مقاله  افزایش حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور قدرت برای بهبود امنیت و قابلیت اطمینان
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار

مقاله سال ۲۰۱۷

تعداد صفحات مقاله  ۸ صفحه
رشته های مرتبط  مهندسی برق
گرایش های مرتبط  سیستم های قدرت، الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی، الکترونیک و مکاترونیک
مجله  تراکنش ها در اپلیکیشن های صنعت – TRANSACTIONS ON INDUSTRY APPLICATIONS
دانشگاه  کانادا
کلمات کلیدی  نقطه شکست، اشباع ترانسفورماتور جریان (CT)، حفاظت دیفرانسیل (۸۷)، خط سیر محدودیت/ دیفرانسیل، خطای خارجی، خطای داخلی، فازور، شیب
کد محصول  ۸۱۹۷
نشریه  IEEE
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
چکیده

اصل دیفرانسیل جریان یک اصل خوب شناخته شده مورد استفاده برای حفاظت از ترانسفورماتورها، موتورها، ژنراتورها، باس ها، و هر نوع دیگری از قدرت مجهز به اندازه گیری های جریان ورودی و خروجی است. همچنین، این اصل در توسعه حفاظت دیفرانسل درصدی نیز به کار گرفته می شود، که با حساسیت مورد نظر برای تشخیص خطاهای داخل منطقه و امنیت در طول خطاهای خارجی برنامه ریزی می شود. این قابلیت اعتماد حفاظت معمولا با مدلسازی یک مشخصه محدود کننده- دیفرانسیل با مناطق عملیاتی و غیر عملیاتی، و همچنین ردیابی نسبت تنزیل دیفرانسیل واقعی در طول خطاها به دست می آید. برخی از خطاهای خارجی با آفست دی سی بالا و ثابت زمان سیستم X/R بالا به آسانی ترانسفورماتورهای جریان راه¬اندازی شده (CTها) را اشباع می کند، که در عوض باعث افزایش زیاد نسبت محدودیت/ دیفرانسیل بیش از مشخصه پیش تنظیم شده در منطقه عملیاتی می-شود. در چنین مواردی، حفاظت از دیفرانسیل اجرائی می شود و موجب حرکت و گردش ناخواسته ترانسفورماتور می شود. تمرکز این مقاله بر روی برخی از پیشرفت های به کار رفته برای اصل دیفرانسیل از حفاظت دیفرانسیل اصلی است؛ همچنین دستورالعمل هائی درباره چگونگی راه¬اندازی حفاظت برای امنیت و حساسیت بهتر تعریف می شود. مقاله تحت حمایت موارد خطا است، و در عین حال قابلیت اعتماد و امنیت بهبود یافته در طول خطاهای داخلی/ خارجی را با اشباع و بدون اشباع CT نشان می دهد.

مقدمه
ترانسفورماتور قدرت یکی از گران ترین قطعات در سیستم قدرت الکتریکی است، و به همین ترتیب نیاز است که در طول خطاهای داخلی به درستی محافظت شود. ترانسفورماتورها بسیاری از خطاها گذار را که ترانسفورماتورهای جریان سیم پیچ (CTها) استفاده شده توسط محافظت دیفرانسیل را اشباع می کنند، تجربه می کنند. CT اشباع شده در طول/ از طریق خطاها منجر به عملیات ناخواسته حفاظت دیفرانسیل و سیر قطع کننده های دیفرانسیل می شود.

برچسب ها

ثبت دیدگاه