مقاله انگلیسی رایگان در مورد مسئولیت اجتماعی بهبود مزایای رقابتی پایدار

مقاله انگلیسی رایگان در مورد مسئولیت اجتماعی بهبود مزایای رقابتی پایدار

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  The important role of corporate social responsibility capabilities in improving sustainable competitive advantage
ترجمه عنوان مقاله  نقش مهم قابلیت های مسئولیت اجتماعی یکپارچه در بهبود مزایای رقابتی پایدار
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار

مقاله سال ۲۰۱۶

تعداد صفحات مقاله  ۱۲ صفحه
رشته های مرتبط  مدیریت
گرایش های مرتبط مدیریت کسب و کار MBA ، مدیریت بازرگانی و بازاریابی
مجله  مجله مسئولیت اجتماعی – Social Responsibility Journal
دانشگاه  دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشگاه اقتصاد ازمیر، ترکیه
کلمات کلیدی  بالا بودن قیمت، مشتری مداری، قابلیت‌های مسئولیت اجتماعی یکپارچه (CSR)، توانایی شرکت مشارکتی، مسئولیت اجتماعی یکپارچه شرکت (CSR)، قابلیت روابط عمومی
کد محصول  ۷۰۸۴
نشریه  Emerald
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود میباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین ترجمه مقاله را خریداری کنید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
چکیده

هدف: پژوهش حاضر به بررسی اثر قابلیت‌های مسئولیت اجتماعی یکپارچه(CSR) بر سازمان مشارکتی و متعاقباً روی مشتری مداری و بالا بودن قیمت که ازجمله مؤلفه‌های کلیدی برای کسب مزایای رقابتی به شمار می‌روند، می‌پردازد.

طراحی/روش‌شناسی/رویکرد: پژوهش حاضر برای جمع‌آوری اطلاعات از ابزار پرسشنامه بهره برده که کارمندان یک شرکت کره‌ای را هدف‌گیری کرده است. بالغ‌بر ۱۶۸ پرسشنامه قابل‌قبول از ۷ شرکت کره‌ای جمع‌آوری شد که دارای فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی شرکت و روابط عمومی بودند.

یافته‌ها: قابلیت مسئولیت اجتماعی یکپارچه و روابط عمومی شرکت باعث بروز مسئولیت اجتماعی شرکت و توانایی شرکت مشارکتی (CSR) می‌گردد که به‌نوبه‌خود مشتری مداری را افزایش داده و باعث بالا رفتن قیمت می‌گردد. نتایج حاصل از پژوهش تجربی نشان می‌دهد که یک شرکت باید هر دو قابلیت مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی را به‌منظور بهبود و ارتقای نگرش مثبت کارکنان در جهت فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی شرکت(CA) و توانایی شرکت مشارکتی در نظر بگیرد.

محدودیت‌های پژوهش/پیشنهادهای کاربردی: این پژوهش یک بررسی جامع نقش مهم مسئولیت اجتماعی یکپارچه و قابلیت‌های روابط عمومی و نتایج آن یعنی مشتری مداری و بالا بودن قیمت پرداخته است.

نوآوری پژوهش: درک قابلیت‌های مسئولیت اجتماعی از حیث مزایای رقابتی برای اتخاذ یک استراتژی نوآور قابلیت‌های مسئولیت اجتماعی الزام‌آور و ضروری است. پژوهش حاضر در تلاش است تا به این سؤال که آیا قابلیت‌های شرکت برای پاسخگویی اجتماعی منجر به بهبود و کسب مزایای رقابتی شرکت می‌گردد یا نه.

برچسب ها

ثبت دیدگاه