مقاله انگلیسی رایگان در مورد بهداشت قلب و عروق با کاکائو

مقاله انگلیسی رایگان در مورد بهداشت قلب و عروق با کاکائو

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  Cocoa, Blood Pressure, and Cardiovascular Health
ترجمه عنوان مقاله  کاکائو، فشار خون و بهداشت قلب و عروق
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار  مقاله سال ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله  ۹ صفحه
رشته های مرتبط  صنایع غذایی وپزشکی
گرایش های مرتبط  علوم مواد غذایی و علوم تغذیه
مجله  مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی – Journal of Agricultural and Food Chemistry
دانشگاه  بخش علوم زندگی، بهداشت و محیط زیست، دانشگاه لاکویلا، ایتالیا
کلمات کلیدی  کاکائو، فشار خون، سلامت قلب و عروق، پلی فنل ها، اندوتلیوم
کد محصول  ۸۳۲۵
نشریه  ACS
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
چکیده

فشار خون بالا یک عامل خطرناک و مهم برای بیماری های قلبی عروقی در سراسر جهان است. مطالعات بالینی و اپیدمیولوژیک نشان می دهد که محصولات غنی از کاکائو خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهند. با توجه به این حقیقت ، کاکائو حاوی مقادیر زیادی ازپلی فنل ها، به ویژه فلاونول ها است. فلانول ها ، از طریق تحریک اکسید سیتانات نیتریک، افزایش در دسترس بودن L-آرژینین و کاهش تخریب NO ، اثرات مطلوبی بر اندو تیلیوم وادولاسیون اعمال می کنند . اکائو ممکن است با محافظت در برابر تغییرات استرس اکسیداتیو و کاهش تجمع پلاکتها، کاهش اکسیداسیون چربی و مقاومت به انسولین مفید عمل کند . این اثرات با کاهش فشار خون و روند مطلوب در جهت کاهش وقایع عروقی و سکته مغزی ، قلبی و عروقی همراه است . متاآنالیز قبلی نشان داده است که غذاهای غنی از کاکائو ممکن است فشار خون را کاهش دهد. برای بررسی عملکرد و تاثیرات کاکائو ، تلاش های طولانی مدتی لازم است تا ببینیم آیا فشار خون مزمن با مصرف کاکائو روزانه کاهش می یابد یا خیر .

علاوه بر این، مطالعات طولانی مدت در مورد تاثیر کاکائو بر نتایج بالینی نیز برای ارزیابی اینکه آیا کاکائو بر روی حوادث قلبی عروقی اثر می گذارد، مورد نیاز است. گفته شده است که کاهش فشارخون سیستولیک به میزان ۳ میلیمتر جیوه ، خطر مرگ و میر ناشی از قلب و عروق و همه موارد را کاهش می دهد. این مقاله خلاصه یافته های جدید در مورد اثرات کاکائو بر فشار خون و سلامت قلب و عروق، با تمرکز بر مکانیسم های احتمالی عملی و دیدگاه های ” نوتراکتیکال ” ( اندیشه غذای داروسان ) می باشد .

مقدمه
بیماری قلبی عروقی به دنبال عوامل خطر،رینی مانند فشار خون بالا و پیشرفت اختلال عملکرد اندوتلیال، آترواسکلروز، به وجود می آِید و در نهایت منجر به آسیب های عضو بدن و انفارکتوس میوکارد، نارسایی قلبی، سکته مغزی میشود . از آنجائیکه خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی در طول کل فشار خون (BP) خطی است، بخش بزرگی از جمعیت، اگر چه به طور کلاسیک به عنوان “فشار خون بالا” تعریف نشده، ممکن است در معرض خطر باشد. بنابراین، کاهش دامنه BP حتی در حالت طبیعی ، از طریق رژیم غذایی، می تواند میزان آسیب اندام های انتهایی ناشی از فشار خون بالا را کاهش دهد .
تغییرات شیوه زندگی، از جمله تغییرعادات غذایی، اثرات قابل ملاحظه ای بر عوامل خطر آفرین بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا دارند. افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات به عنوان یک جزء کلیدی از یک رژیم سالم توصیه می شود .

برچسب ها

ثبت دیدگاه