مقاله انگلیسی رایگان در مورد اثر گزارش حسابرسی بر رابطه اطلاعات حسابداری ( الزویر )

مقاله انگلیسی رایگان در مورد اثر گزارش حسابرسی بر رابطه اطلاعات حسابداری ( الزویر )

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  The influence of the audit report on the relevance of accounting information reported by listed Romanian companies
ترجمه عنوان مقاله  تاثیر گزارش حسابرسی بر رابطه اطلاعات حسابداری گزارش ‌شده توسط فهرست شرکت های  رومانی
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار  مقاله سال ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله  ۹  صفحه
رشته های مرتبط  حسابداری
گرایش های مرتبط  حسابرسی وحسابداری مالی
مجله  هفتمین کنفرانس بین المللی جهانی سازی و تحصیلات عالی در اقتصاد و مدیریت بازرگانی

۷th International Conference on Globalization and Higher Education in Economics and Business Administration, GEBA

دانشگاه  دانشگاه الکساندرو ایوان کوزا یاسسی، رومانی
کلمات کلیدی  اطلاعات حسابداری، ارتباط ارزش، گزارش حسابرسی، نظر حسابرسی، Big 4
کد محصول  ۸۳۴۶
نشریه  نشریه الزویر
لینک مقاله در سایت مرجع  لینک این مقاله در سایت الزویر (ساینس دایرکت) Sciencedirect – Elsevier
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
چکیده

عدم تناسب اطلاعات، موجب تعیین سرمایه گذارانی برای پاسخگویی به خدمات حسابرسی می شود. خدمات حسابرسی ارائه‌شده توسط گزارش های حسابرسی، یک نظر تخصصی، بی‌طرف و مستقل است که نشان دهنده ارائه اظهارنامه های مالی از دیدگاه واقعی و صحیح آن در بیشتر جوانب و شرایط مالی و عملکردی است، که مطابق با چهارچوب های حسابداری است. هدف این مقاله تحلیل تأثیر گزارش های حسابرسی، آماده سازی اظهارنامه های مالی شرکت های فهرست شده، بر اساس تصمیم سرمایه گذاران در بازارهای مالی مانند خریدوفروش سهام است. این تصمیمات تأثیر زیادی بر بازده اوراق بهادار دارند و از طریق تغییرات نسبی قیمت سهام از دوره ای به دوره دیگر تعریف می شوند. به‌منظور رسیدن به این هدف، مطالعه ای بر روی یک نمونه ۵۹ شرکتی انجام شد که فهرست آن-ها در بورس اوراق بهادار بخارست (BSE) طی دوره گزارش های سال ۲۰۱۲ ارائه‌شده است. نتایج به‌دست‌آمده از تحلیل رگرسیون ANCOVA نشان‌دهنده تأثیر وابستگی حسابرسی به Big 4 و همچنین تأثیر اطلاعات ارائه‌شده بر گزارش حسابرسی، صرف‌نظر ازنظر حسابرس و اطلاعات حاصل از اظهارنامه های مالیاتی در بازده سهام است.

مقدمه
در یک بازار مالی کارآمد، سرمایه گذاران منطقی به‌طور مداوم در جستجوی جایگزین های مالی هستند که می تواند نشانه هایی در راستای حصول سود بالاتر و حداقل ریسک ارائه دهد. برخی از ریسک های سرمایه‌گذاران مواجه‌شدن با اهداف بخشی است که موجب درگیری بین آن ها و مدیران می شود که ناشی از وجود اطلاعات ناهماهنگ، و از طرف دیگر امکان دریافت اطلاعات از شرکت ها به‌خصوص اظهارنامه های مالی است که ممکن است اختلافات قابل‌توجهی را ایجاد کند.
کاهش اختلاف اطلاعات اظهارنامه های مالی کاربران، به‌خصوص سرمایه گذاران و تأمین‌کنندگان آن ها که توسط خدمت حسابرسی ایجاد می¬شود، که اشخاصی به‌طور تخصصی، بی‌طرف و مستقل بر روی اظهارنامه‌های مالی کار می کنند. خدمات حسابرسی با گزارش¬های حسابرسی تکمیل می شوند که هدف آن ها حمایت از تصمیمات سرمایه-گذاران احتمالی و واقعی است (Arenset al., 2012). گزارش‌های حسابرسی باید به جهت ایجاد ارتباط بین حسابرس و کاربر، قابل‌فهم، بی‌طرف باشد و به‌عنوان یک منبع اطلاعاتی مناسب توسط کاربران موردپذیرش قرار بگیرند. اطلاعات تأمین‌شده از این گزارش ها به‌صورت تأثیر آن ها بر تصمیم گیری سرمایه گذاران بیان می شود، در غیر این صورت کاربران اظهارنامه¬های مالی گزارش ها را نمی خوانند و در تصمیم¬گیری های خود آن ها را در نظر نمی گیرند (Al-Thuneibat et al., 2008). تأثیر آن بر فرایند تصمیم گیری سرمایه گذاران به‌طور خودبه‌خود بر قیمت اوراق بهادار تأثیر می گذارد (Al-Thuneibat et al., 2008).

برچسب ها

ثبت دیدگاه