مقاله انگلیسی رایگان در مورد طراحی ماشین مغناطیس دائم شار سوئیچینگ قدرت بالا

مقاله انگلیسی رایگان در مورد طراحی ماشین مغناطیس دائم شار سوئیچینگ قدرت بالا

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله  Investigation and Design of a High-Power Flux-Switching Permanent Magnet Machine for Hybrid Electric Vehicles
ترجمه عنوان مقاله  بررسی و طراحی یک ماشین مغناطیس دائم شار سوئیچینگ قدرت بالا برای وسایل نقلیه هیبریدی
فرمت مقاله  PDF
نوع مقاله  ISI
سال انتشار  مقاله سال ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله  ۵ صفحه
رشته های مرتبط  مهندسی برق
گرایش های مرتبط  برق قدرت،الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی و سیستم های قدرت، الکترونیک و مکاترونیک
مجله  تراکنش ها در مغناطیس – TRANSACTIONS ON MAGNETICS
دانشگاه  دانشکده برق، دانشگاه جنوب شرقی، چین
کلمات کلیدی  آنالیز اجزای محدود (FEA)، شار سوئیچینگ، قدرت بالا یا فشار قوی، وسیله نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEV)، مغناطیس دائم (PM)
کد محصول  ۸۳۶۶
نشریه  IEEE
وضعیت ترجمه مقاله  ترجمه آماده این مقاله موجود نمیباشد. میتوانید از طریق دکمه پایین سفارش دهید.
دانلود رایگان مقاله دانلود رایگان مقاله انگلیسی
خرید ترجمه این مقاله خرید ترجمه این مقاله

 

بخشی از متن مقاله:
ماشین های مغناطیس دائم شار سوئیچینگ (FSPM) چگالی گشتاور بالا، راندمان زیاد، و همچنین ساختار قدرتمندی از روتور را ارائه می کنند. در این مقاله، یک نمونه اولیه از یک موتور FSPM فشار قوی سه فاز ۱۲ استاتور- شکاف/ ۱۰ قطب روتوری استفاده شده برای وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEVها) توسط آنالیز اجزای محدود (FEA) طراحی می شود. نخست، مدل اولیه FEA به تدریج با در نظر گرفتن منحنی B-H لمینیت با توجه به فرکانسهای مختلف الکتریکی، دماهای عملیاتی، تاثیر پایان ۳-D، و روتور خارج از مرکز بهبود می یابد. پس از آن، روش تولید مدولار موتور FSPM با مدل FEA بهبود یافته مورد بحث قرار میگیرد و توسط اندازه گیری های تجربی اعتبارسنجی می شود. بنابراین، قابلیت اضافه بار اندازه گیری شده موتور FSPM با قابلیت موتور مغناطیس دائم داخلی (IPM) استفاده شده در هوندا سیویک مقایسه می شود، و نتایج حاکی از آن است که موتور IPM قابلیت اضافه بار قدرتمندی را به معرض نمایش می گذارد، که عیقا از مواد آهن نرم، شرایط خنک کنندگی، و غیره آنالیز می شود. در نهایت، مزایا و معایب موتور FSPM به کار گرفته شده برای کاربردهای HEV ولتاژ بالا و ولتاژ پائین مورد تاکید قرار می گیرد.

۱٫ مقدمه
با الزامات موجود درباره کاهش انتشار و بهبود اقتصاد سوخت، وسایل نقلیه الکتریکی و وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEVها) توجهات بیشتری را معطوف بخود کرده اند، که انتظار بر این است در آنها قابلیت اطمینان بالا، چگالی قدرت زیاد، و قابلیت های اضافه بار بحد کافی باشد. همچنین، موتورهای مغناطیس دائم شار سوئیچینگ (FSPM) با توجه به چگالی های قدرت و گشتاور بالا علاقمندی های قابل ملاحظه ای را برای کاربردهای درایو با عملکرد بالا جذب کرده اند [۲]-[۹]. علاوه بر این، از آنجا که سیم پیچ های آرمیچر و آهنرباها هر دو در استاتور واقع هستند، یک ساختار ساده و قوی از روتور موجب می شود که ماشین های FSPM برای کاربردهای سرعت بالا مناسب باشد [۱۰].
در این مقاله، یک موتور FSPM مدولار سه فازه تولید شده همراه با جریان بالا و ولتاژ پائین استفاده شده برای HEVها با استفاده از آنالیز اجرای محدود (FEA) طراحی می شود. مدل ابتدائی FEA بصورت تدریجی با در نظر گرفتن منحنی های B-H لمینیت تحت شرایط فرکانس های مختلف الکتریکی، دمای عملیاتی، اثر پایان سه-بعدی، و همچنین ملاحظه روتور خارج از مرکز بهبود می یابد. تاثیرات مربوطه در عملکردهای الکترومغناطیسی بطور عمیق، بخصوص برای نیروی ضد محرکه فاز، و گشتاورهای الکترومغناطیسی تحت عملیات مجاز بررسی می-شود. در مقایسه با مدل اولیه FEA، یک افت کلی ۴۰ درصدی از گشتاور الکترومغناطیسی در مدل FEA بهبود یافته دیده می شود که بطور همزمان عوامل طراحی ذکر شده را در نظر می گیرد.

ثبت دیدگاه