مقاله بیس چیست؟ + دانلود رایگان مقالات بیس انگلیسی جدید برای پایان نامه

  • 0:02

مقاله بیس چیست؟

 

وقتی صحبت از انتخاب موضوع پایان نامه می شود، معمولا پای مقاله بیس یا مقاله پایه هم به میان می آید. اما مقاله بیس چیست و به چه دردی می خورد؟ این سوالی است که خیلی از دانشجویان کارشناسی ارشد از خود می پرسند و ما قصد داریم تا در این نوشته به زبان ساده در مورد آن صحبت کنیم.

معمولا برای دانشجویان کارشناسی ارشد آخرین مرحله یعنی انجام دادن پایان نامه، دشوارترین مرحله است. چون صرفا نشستن سر کلاس و امتحان پایان ترم نیست، بلکه باید آستین ها را بالا زد و با یا بدون کمک استادان راهنما و مشاور یک کار علمی انجام داد.

اما از کجا باید شروع کرد؟ چه موضوعی را باید به عنوان موضوع پایان نامه انتخاب کرد؟ چطور موضوعی را انتخاب کنیم که اطمینان داشته باشیم تا آخر می توانیم آن را انجام دهیم. چطور مدل مفهومی و روش تحقیق پایان نامه را از همین ابتدا مشخص کنیم؟ برای جواب دادن به این سوالات، مقاله بیس می تواند کمک خیلی زیادی به شما بکند.

 

ویژگی های مقاله بیس

 

مقاله بیس معمولا یک مقاله ی به روز است که نهایتا مربوط به دو سال قبل تا الان می شود. برای مثال اگر سال ۲۰۱۷ هستیم، مقاله از نظر زمان چاپ در نشریه باید ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ باشد. علاوه بر جدید بودن و به روز بودن، مقاله بیس باید ویژگی های زیر را دارا باشد تا بتوان از آن به عنوان مبنایی برای کار پایان نامه استفاده کرد.

 

یک مقاله بیس خوب:

حاوی مدل مفهومی است.

چارچوب نظری دارد.

فرایند انجام کار را به روشنی توضیح داده است.

حاوی ابزار جمع آوری اطلاعات است. مثلا اگر ابزار جمع آوری اطلاعات پرسش نامه است، باید سوالات پرسش نامه در مقاله بیس آمده باشند.

روش تحقیق را به خوبی توضیح داده است و روش های آماری مورد استفاده در آن مشخص هستند.

در عنوان و مدل مفهومی، معمولا ارتباط یا اثر چند متغییر جدید سنجیده شده است.

حاوی جامعه، نمونه و روش نمونه گیری است.

البته ذکر این نکته لازم است که مقالات بیس ، بسته به گرایش دانشجویان مدیریت کمی با هم تفاوت دارند. برای مثال دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی ممکن است به دنبال مقاله بیسی باشند که در آن از تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره یا روش های فرا ابتکاری استفاده شده است. یا دانشجویان کارشناسی ارشد بازاریابی به دنبال مقاله بیسی با چندین متغییر باشند.

با این اوصاف پیدا کردن مقاله بیس، کمی مشکل و زمان بر است. زیرا شما باید اولا با وب سایت های علمی و نحوه جستجو در آنها آشنا باشید و دوما باید بتوانید از بین انبوه مقالاتی که در این وب سایت ها وجود دارد، مقالاتی که حاوی ویژگی های بالا هستند را تشخیص دهید.

یادتان باشد که مقاله بیس ها حتما انگلیسی هستند. چون مقالات فارسی به دلیل تکراری بودن، نمی توانند به عنوان مقاله بیس انتخاب شوند.

 

نحوه انتخاب مقاله بیس

 

فلسفه انتخاب مقاله بیس از آنجا نشات می گیرد که قبل از انتخاب موضوع مقاله پایه ای در نظر گرفته شود که ساختار آن پژوهش را از ابتدا تا انتها مشخص کرده باشد. یک مقاله بیس خوب به دانشجویان کمک می کند تا برای مشخص کردن ساختار و طرح پایان نامه یا مقاله خود از آن استفاده کنند. در واقع یک مقاله بیس مناسب مشکلات احتمالی در هنگام نگارش پروپوزال، پایان نامه یا مقاله را برطرف خواهد کرد. یک مقاله بیس مناسب یک مرجع دست اول به شمار می رود که روند حل یک مسئله را مشخص ساخته و حل یک معما را برای دانشجو راحت تر کرده است. در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه های آزاد، پیام نو و غیر انتفایی دانشجویان در هنگام ارائه موضوعات پایان نامه ملزم به ارائه مقالات بیس یا پایه نیز می باشند. چراکه مقاله بیس ساختار و نحوه طی فرایند یک پژوهش را مشخص کرده است. اما یکی از مشکلاتی برای دانشجویان در هنگام انتخاب مقاله بیس پدید می آید نداشتن ملاک های دقیق برای انتخاب یک مقاله بیس مناسب است. خبرگان موسسه پارس تز ایرانیان در رشته های مختلف پس از همفکری ملاک هایی را برای کمک به دانشجویان در زمینه انتخاب مقاله بیس ارائه داده اند که قطعا رعایت آنها به دانشجویان برای انتخاب مقالات بیس مناسب و قابل پژوهش در جامعه خودمان کمک های شایانی خواهد کرد.

۱-ابتدا به این نکته توجه کنید که مقالاتی را باید انتخاب کنید که از پایگاه های علمی معتبر باشند. اشتباهی که برخی از دانشجویان مرتکب می شوند این است که با مراجعه به گوگل یا وب سایت های غیر معتبر به دنبال مقاله بیس گشته و به سرعت یک مقاله نامطلوب و غیر علمی را به عنوان مقاله پایه انتخاب می کنند. باید به این نکته اشاره کنیم که اساتید و گروه های آموزشی شما به خوبی به پایگاه های معتبر آشنا هستند و در صورتی که مقالات از این پایگاه ها نباشند انها را نخواهند پذیرفت.

۲-عنوان مقاله ای که انتخاب می کنید نباید حد اقل در پژوهش های داخلی به صورت مقاله یا پایان نامه انجام شده و ثبت شده باشد. برای این کار بعد از انتخاب عنوان به سایت ایران داک و حتی گوگل مراجعه کنید و عنوان خود را در آنجا چک کنید تا قبلا کار نشده باشد.

۳-حتما به سال مقاله بیس توجه کنید. مقاله ای را انتخاب کنید که حد اقل دوسال پایین تر از سالی باشد که به لحاظ تاریخی در حال سپری کردن آن هستیم. به عبارت دیگر سال مقاله بیس هرچه قدر جدید تر باشد امکان پذیرش آن از سوی استاد راهنما و مشاور بالا خواهد بود.

۴-حتما به این نکته توجه کنید که داده های مقاله بیس انتخابی در داخل کشور نیز قابل گرد آوری باشد یا امکان انجام آن در داخل نیز وجود داشته باشد. برای این کار دقت کنید داده های مقاله یا در دسترس می باشد و یا اینکه به لحاظ ساختار امکان انجام آن در ایران وجود داشته باشد.

۵-در رشته هایی که گردآوری داده ها با پرسشنامه صورت میگیرد سعی کنید پرسشنامه ها در مقاله ضمیمه شده باشد یا اینکه پرسشنامه های استفاده شده در مقاله بیس از مقالات دیگر قابل استخراج باشد. یعنی به شکلی نباشد که پرسشنامه های مقاله بیس به هیچ وجه یافت نشود.

۶-فرایند طی شده در تحقیق یعنی اهداف، مدل مفهومی، نحوه شبیه سازی، نرم افزار استفاده شده و نحوه گردآوری داده ها در مقاله مشخص شده باشد. این کار طی فرایند پژوهش را برای شما اسان خواهد کرد و از مشکلات متعدد رها خواهد ساخت.

 

دانلود رایگان مقالات بیس جدید:

 

دانلود رایگان مقالات بیس حسابرسی

دانلود رایگان مقالات بیس حسابداری مالی

دانلود رایگان مقالات بیس حسابداری مالیاتی

دانلود رایگان مقالات بیس حسابداری مدیریت

                          دانلود رایگان مقالات بیس حسابداری دولتی

                    دانلود رایگان مقالات بیس حسابداری خدمات عمومی

دانلود رایگان مقالات بیس بازاریابی

دانلود رایگان مقالات بیس بازاریابی بین المللی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت بازاریابی و صادرات

دانلود رایگان مقالات بیس بیمه

                    دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت تحول

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت اجرایی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت بحران

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت دولتی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت استراتژیک

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت پروژه

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت تکنولوژی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت نوآوری و فناوری

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت دانش

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت صنعتی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت عملکرد

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت فناوری اطلاعات

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت کسب و کار

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت کیفیت و بهره وری

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت مالی

دانلود رایگان مقالات بیس مهندسی مالی و ریسک

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت منابع انسانی

دانلود رایگان مقالات بیس منابع انسانی و روابط کار

دانلود رایگان مقالات بیس بانکداری

                           دانلود رایگان مقالات بیس تولید و عملیات

دانلود رایگان مقالات بیس تجارت الکترونیک

دانلود رایگان مقالات بیس تحقیق در عملیات

دانلود رایگان مقالات بیس کارآفرینی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت بازرگانی

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت هتلداری

                           دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت منابع اطلاعاتی

                    دانلود رایگان مقالات بیس استراتژی های توسعه صنعتی

                    دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت استراتژیک منابع انسانی

                    دانلود رایگان مقالات بیس سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

                    دانلود رایگان مقالات بیس سیاست های تحقیق و توسعه

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت گردشگری و توریسم

دانلود رایگان مقالات بیس مدیریت سازمان های دولتی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.